Arceus a klenot života (12.FILM)

11. května 2013 v 15:43 | pokemoncz |  Seznam Filmů
Celý tento příběh se bude zdát velmi tajemný a zajímavý. Na celou Zemi se valí zkáza, která se chystá vyhubit celý svět Pokémonů! Arceus. Tento pokémon ztratil důvěru v Dámose , kterému na čas daroval vodní, travní, zemní, elektrické a dračí desky života, které společně tvoří legendární Klenot života. Tento Klenot života mu měl sloužit proto, aby mohl znovu zúrodnit zpustošenou krajinu. Jak se zdá, Dámos Arcea zradil a ten se po dlouhém spánku vydává zničit Zemi a pomstít se tomu, jež ho v minulosti zradil a odsoudil ho k několika tisícům let hlubokému spánku. Naši hrdinové se vydají pomocí Dialgy zpátky v čase, aby zastavili Dámose a uvedli vše do pořádku. Povede se jim to? A nepříjdou v minulosti taky o život, o něž málem přišel i Arceus? To se dozvíte v tomto filmu!
Arceus a klenot života

Mezi pokrouceným časem a prostorem přivedlo jedno nešťastné setkání planetu do krize a dalo vzniknout nové zášti. Dialga a Palkia proti sobě bojují a všechno kolem sebe ničí. I Giratina se dotává do boje, ale Dialga ji hned srazí. Není jasné, kdo vyhrává ale po chvilce si jde každý pokémon svou vlastní cestou a letí pryč.
Arceus se připravuje na to, že mu bude vrácen Klenot života, ale Damos výslovně odmítl a nevrátí mu ho. Arceus ho považuje za zrádce a rozhodl se tak zničit celé lidstvo.

O několik let později..

Ash, Dawn a Brock konečně dorazili do Michinového kraje. Všichni tři vypustili své pokémony a společně relaxují u řeky.
Všimli si, že k nim po proudu připlouvají melouny. Za chvilku k nim přiběží dvě děti, které melouny o kousek dál chytají. Děti navrhly, že si melouny můžou nechat jen, když je můžou vyzvat v zápase. Souhlasí a Ash s Dawn proti dětem zápasí. Vyhrává Ash s pomocí Dawn a potom si všichni pochutnávají na melounech.
Pak společně vyráží do města a děti našim hrdinům řeknou o rozvalinách - chrámu starý tisíce let. Udělají si tedy výlet na rozvaliny. Zastaví se u jezera, za nímž se tyčí vysoké skály.

Najednou se ve vodě vytvořilo tornádo a Ash dal Pikachu povel k útoku. Všichni ostatní pokémoni utíkají pryč a tornádo se čím dál víc zvětšuje. Přiběhnou k nim další dva lidé a dívka zavolá Dialgu, aby zachránila Pikachu s Piplupem, které tornádo pohltilo. Dialga pak svým útokem tornádo zničí a po té se objeví Giratina, která na Dialgu začne útočit. Dialga se brání, ale je vidět, že na Giratinu nemá.
Dívka se tedy přenese mezi čas a prostor ke Giratině a promluví k ní, ale Giratinin vztek je na ní až moc silný. Giratina si pak všimne Ashe a Pikachu a uklidní se. Po té Dialga odletí pryč. Když se Giratina uklidnila, dívka se k ní znovu přenesla a poprosila ji, aby už nebojovala. Pak Giratina zmizí.
Dívka jim vysvětlí, že dokáže propojit své srdce se srdcem pokémona. Její jméno je Sheena a je střážkyně rozvalin, stejně tak i její společník Kevin.

Ve vodě se jako předtím objevilo tornádo a s ním i Dialga, kterou to strhlo a odneslo ji to rovnou do nitra tornáda. Ve vodě vznikly další dvě tornáda a najednou odněkud přilétla Palkia. Ta svými útoky zachrání Dialgu.
Sheena se k nim přenese a poděkuje jim. Pak oba pokémoni zmizí - vrátí se do svých dimenzí.

Rakeťáci je celou tu dobu pozorují schovaní za keřem.

Všichni se nachází pod sutinami a zastaví se u podivné věci - vstupu do časoprostoru. Sledují tak různě věci nad městem. Mají tam různé dimenze, dimenzy Dialgy, Palkiy a Arceova. I Giratinin protisvět. Vysvětlují, že se Arceus brzy probudí.
Palkia a Dialga se nikdy neměly potkat, ale potkaly se a bojovaly o své území, a tak do toho zatáhly i Giratinu. Ash, Dawn a Brock se dozvědí o Arceovi a o tom, že chce vyhladit lidstvo.

Sheena jim vypráví místní pověst.. Arceus se obětoval a zastavil meteory, které mířily na planetu. Kolem Arceuse kroužilo 16 desek života, které ho měly chránit před každým útokem, ale o desky přišel umíral. Byl zachráněn jistým Damosem. Ten navrátil desky života jejich majiteli. Arceus se z lítosti na Michinové město zřekl 5 desek, které se spojí v jednu a vytvoří Klenot života. Půjčil je Damosovi a dal v sázku svůj život. Když nastalo zatmění Slunce, Damos místo toho, aby vrátil Klenot života, Arceuse napadl. Myslel si, že když Klenot života vrátí, tak se oblast přemění zpět na pustinu jako byla předtím. Aby Arceus vyléčil svá zranění, upadl do hlubokého spánku.
Ukázalo se, že Damos je Sheenin předek.

Rakeťáci je pozorují za dveřmi a už kujou plány jak jim sebrat Klenot života a jak chytit Arceuse.

Vstup do časoprostoru se ozývá a Arceus přichází!

V obloze se vytvořila díra a z ní vyletěl Arceus. Rozzuřený začal útočit na krajinu a ničit město. Sheena běží ven za Arceem a prosí o odpuštění. Dává mu Klenot života. Arceus jí ale nevěří a zničí ho. Arceus útočí, ale zničeho nic se objeví Dialga s Palkiou a jeden útok odrazí. Bojují proti Arceovi, který je teď ještě více naštvaný za to, že se spolčili s lidmi. Arceus stále více rozzuřený útočil na naše hrdiny, v tom se do útoku postavila Giratina a zachránila je.

Náhle Dialga přenese Ashe, Dawn, Brocka a Sheenu do minulosti, kdy vznikl osudný slib Arceovi. Blíží se zatmění a najednou uviděli jak se z oblohy vynořil Arceus. Děti sledují celý obřad. Damos mezitím tajně vyměnil Klenot života. Ale pokémoni, co se objevily, na Arceuse zaútočily. Arceus tak z posledních sil zaútočil na všechny.. Na Damose i na pokémony kolem. Děti tam byly také a Sheena poprosila Dialgu, aby je vzala ještě více do minulosti.

V součastnosti bojuje stále Arceus proti Giratině, Palkii a Dialze.

Děti se objevily více v minulosti koukají na děj kolem nich. Náhle naše hrdiny odvlečou do vězení pod hypnózou a Sheena mezitim vysvětluje Marcovi, že jsou z budoucnosti.
Děti jsou ve stejné cele s Damosem, který vysvětluje, že pravý Klenot života vrátit Arceovi chce, ale právě proto ho dal Marcus do vězení. Brocka napadlo, že by za to mohla Marcusova hypnóza..

Sheena zatím vysvětluje Marcusovi, že pokud nebude vrácen Klenot života, tak Arceus v budoucnosti zničí celé lidstvo.

Mezitím Pikachu a Piplupa oddělí od Ashe a Dawn a daly je do samotného vězení pro pokémony, kde je našel a zachránil Pichu. Teď procházejí kuchyní, kde se k nim přidají Cyndaquil a Chikorita.

Ve současnosti bojuje Palkia s Giratinou proti Arceovi. Dialga už je moc slabá.
Rakeťáci zatím hledají vše, co by mohli ukrást.

Nacházíme se opět v minulosti, kde Damos vypráví jak zachránil Arcea.
Marcus je opět mazaný a nabídne Sheeně, aby v noci předala Arceovi Klenot života ona. Netuší však, že je to jen past.

Pikachu, Piplup dostanu k dětem a Pichu se dostane k Damosovi. Dostanou se z vězení.

Je noc. Arceus dorazil na místo. Sheena jde k němu, ale nic mu nedá. Je to jen prázdná hůl, ve které není žádný Klenot života. A tak, všichni zaútočí na Arcea a použijí přitom Stříbrnou vodu, která Arcea uvězní v zemi. Děti přiběhly za Sheenou, kterou zachránil Damos. Ash běží za Marcusem, který má Klenot života u sebe. Bojují proti sobě.
Sheena a Damos se spojí a přenesou se do časoprostoru. Prosí tak všechny Pokémony, co útočí na Arcea, aby přestaly. Po té se snesou k Arceovi, ale ten je velmi rozzuřený.
Ash nakonec sebere Marcusovi Klenot života.
Ale všichni z budoucnosti se pomalu vytrácí. Damos se zkouší ještě přenést k Arceovi, podaří se mu to a přemluví ho, aby si Klenot života vzal. Všichni z budoucnosti se zase objeví, protože Arceus ožil.
Vše kolem nich se začne rozpadat a bořit, Arceus ale všechny zachrání. Ale Marcus spadl a zemřel. Arceus se se všemi rozloučil a odlétá pryč.
A Ash, Dawn, Brock a Sheena se vrací zpátky do současnosti, protože je Dialga volá.
Uvidí pokémony jak jsou na pokraji svých sil, Arceus si vzpomene na minulost, přestane útočit a začne obnovovat město. Dějiny se napravily.

Když už je po všem, Dialga, Palkia i Giratina odlétají do svých dimenzí. Po té i Arceus spokojeně odletí do svého světa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama