Duben 2013

Unova

29. dubna 2013 v 19:18 | pokemoncz |  Regiony ve světě Pokémon
Unovský region je v mnohém zvláštní. Nejenomže se vyskytuje od předešlých čtyř regionů dál, ale v tomto regionu se vyskytují Pokémoni páté generace a Pokémoni jako je Pikachu jsou velmi vzácní, protože na celé ploše jich nenajdete více než sto. V regionu najdete Castelské město, které se svým vzhledem řadí k nejmodernějším a největším městům vůbec. Ve hře Black&White je jeho grafika srovnatelná s tou v seriále. Další zajímavostí je také Černé město a Bílý les. Tyto lokality se vyskytují každá pouze v jedné hře, a to buď ve hře Black a nebo White. Líbí se vám i tento region? Mě tedy ano, a proto rychle pospíchám, abych stihl první loď!
Unova_alt

Sinnoh

29. dubna 2013 v 19:15 | pokemoncz |  Regiony ve světě Pokémon
A je to tady. Tajuplný region Sinnoh se představuje. V tomto regionu kdysi vládli legendární Pokémoni Dialga a Palkia. Ti tvořili rovnováhu mezi prostorem a časem. Po několika tisíci letech se zločinecká organizace Galakťáků pokouší pomocí Jezerních Pokémonů - Mesprita, Azelfa a Uxieho znovu oživit tyto Pokémony a vytvořit tak nový svět, ve kterém by panoval pořádek a řád. Velká síla sršící z hory Coronet přiláká pozornost profesorů, Cynthia a také našich hrdinů. Myslíte si, že dojde k panice a celý region vybuchne silou dvou legendárních Pokémonů?
Sinnoh

Hoenn

29. dubna 2013 v 19:14 | pokemoncz |  Regiony ve světě Pokémon
Zajímavým regionem je rozhodně také Hoenn. Naši hrdinové zde zažili mnohá dobrodružství. Poznejte nové Pokémony a putujte za západní kulturou. V regionu Hoenn se nachází dvě zločinecké bandy, které chtějí ovládnout legendární Pokémony k vyšším cílům. Jmenují se Team Magma a Team Aqua a kdo jiný je může zastavit když né vy a vaši Pokémoni? Rozhodnete se navštívit tento region? My doufáme, že ano, avšak není to jediná možnost, kde se podívat. Proto vám hned představíme další.
Hoenn

Johto

29. dubna 2013 v 19:11 | pokemoncz |  Regiony ve světě Pokémon
Johto je velmi starý region. Žijí v něm legendární pokémoni, jako jsou Lugia nebo Ho-oh a nebo legendární trio, známé také jako legendrární bestie - Suicune, Entei a Raikou. Chtěli by jste na někoho z nich narazit a poznat, jak se chovají ve vaší blízkosti? Možná, že se vám to povede, to ale budete muset být vytrvalí a vyčkat dlouhou dobu, než se vám objeví. Pokud však budete vyvolený, můžná nebudete muset čekat a legendární Pokémoni se vám objeví, tak jako Ashovi, pouhou náhodou při průchodu regionem.
Johto

Kanto

29. dubna 2013 v 19:08 | pokemoncz |  Regiony ve světě Pokémon
Region Kanto je jeden z mnoha regionů na celém světě. Žije v něm nespočet divokých Pokémonů a lidí, kteří je chytají, aby mezi sebou vytvořili vzájemné pouto. Pojďte se s námi ponořit do tohoto světa zažít tam dobrodružství, které nezažijete v žádném jiném regionu! Profesor Oak vám předá vaše startovní Pokémony a vy a možná vaši kamarádi se vydejte konečně za dobrodružstvím, po kterém tak ustavičně toužíte. Nyní je to doopravdy, tak proč to nezkusit?!
Kanto

Ash Ketchum

29. dubna 2013 v 19:04 | pokemoncz |  Hlavní postavy
Ash je jediná z hlavních postav, která je s námi již od začátku putování. Celý seriál vznikl proto, že Ash má velký cíl - stát se mistrem pokémonů. Spolu s kamarády a pokémony se vydávají na dobrodružství, která je zavedou do neznámých končin. Putování z kontinentu na kontinent mu přináší mnoho zkušeností, protože na svých cestách potkává různé pokémony, s nimiž může srovnat své síly. Dokáže však porazit ty nejlepší, aby převzal jejich místo? No, uvidíme!

Ashe dabuje Radek Škvor
ash_ketchum_new_2-16793

Iris

25. dubna 2013 v 15:00 | pokemoncz |  Hlavní postavy
Iris je dívka, je to společnice na cestách Ashe Ketchuma a Cilana v oblasti Unova. Hned v druhém díle seriálu "Černý a bílý" se s Ashem seznámila a protože jí byl sympatický, vydala se s ním na cestu. Nedlouho potom se k nim přidal také Cilan, milý trenér stadionu, který se rozhodl opustit své dva bratry, kteří byly spolutrenéři stadionu a vydal se s nimi na cestu

Iris dabuje Ivana Korolová

Dawn

25. dubna 2013 v 14:53 | pokemoncz |  Hlavní postavy
Její matka je zkušenou koordinátorkou a Dawn kráčí v jejich stopách. Jako jejího prvního pokémona si vybrala Piplupa, se kterým si zažila své. Když si šla vybrat u profesora Rowana svého prvního pokémona, byl zde jen jeden. Dawn se rozhodla najít ostatní dva. Při tom se s Piplupem skamarádila a udělala dobře. Vyhrála Wallacův pohár, porazila rivala její matky a dokázala vyhrát pět stuh. Tímto se kvalifikovala do Sinnohského Grand Festivalu. Dawn má ráda své pokémony, ale co je pro ní důležité - jsou učesané vlasy. Její kamarádi, které zdá z dětství, jí říkají DeeDee. Dawn se však zasadila o to, že se Ash nesmí dozvědět co tato přezdívka znamená.

Down dabuje Rozita Erbanová
HikariDP

Brock

25. dubna 2013 v 14:50 | pokemoncz |  Hlavní postavy
Romantická večeře při svíčkách, svatby, námluvy - to vše může charakterizovat našeho hrdinu. Má totiž rád ženy a také to rázně projevuje. Pokaždé když nějakou spatří, tak se do ní zamiluje a vyzná jí lásku. To však jen do času, než ho jedna z našich postav (obvykle Misty, Max nebo Croagunk) nějak zklidní. Podobně jako Misty je také trenérem stadionu Cínového města. Mnohem radši má však pečování o pokémony, protože se chce stát jejich nejlepším chovatelem. S Ashem tráví mnohá dobrodružství a i když to vypadá, že se rozhodne někde zůstat, tak to většinou není na dlouho.

Brocka dabuje Jan Maxián
7357_DP-Brock_png-550x0

Tracey Sketchit

22. dubna 2013 v 14:04 | pokemoncz |  Hlavní postavy
Tracey je velkým obdivovatelem profesora Oaka. Byl to také jeden z důvodů, proč se k našim přátelům na Pomerančových ostrovech přidal. Poté, co se Brock rozhodl zůstat u profesorky Ivyové a pomoct jí s pokémony na zdejším ostrově, se najednou objevil trenér, který se naskytnul při cestě. Tracey nemá moc rád zápasení a jeho záliba je kreslení. Skici pokémonů dokáže namalovat za několik málo okamžiků a přesto je z toho krásně poznat, o kterého pokémona šlo. Jeho pokémony si vybíral většinou podle nějakého účelu. Jeho Venonat dokáže vidět přes předměty a Marillův sluchmůže použít na míle daleko.
trecet1

Max

22. dubna 2013 v 14:03 | pokemoncz |  Hlavní postavy
Max je mladším bratrem May. Rád si hraje s pokémony i přes to, že není trenér. A ptáte se proč? Max ještě nedosáhl věku potřebného k tomu, aby mu byl svěřen jeho první pokémon. Max obdivuje svého otce, který je trenérem stadionu, a Ashe, se kterým cestuje. Jeho věk byla někdy překážka, ale dokázal si s tím poradit. I když nemá své vlastní pokémony, někdy si půjčí od jednoho z přátel. V souboji pak spoléhá hlavně na obranné techniky.
Max

May

22. dubna 2013 v 14:01 | pokemoncz |  Hlavní postavy
May je dcerou trenéra stadionu. Ze začátku neměla moc ráda pokémony, ale za nějakou dobu si je oblíbila. Její cíl je stát se nejlepší koordinátorkou. S Ashem cestovala v Hoennském regionu, kde si užili mnoho zábavy. Ashe opustila poté, co se Ash rozhodl odejít do regionu Sinnoh, aby potkal pokémony, které nikdy před tím nespatřil. May pak odešla sama do Johta. Po krátkém odloučení se znovu setkají na Wallacově poháru v Sinnohu, kde se dostala až do samotného finále. Utkala se s Dawn, která předvedla úctyhodný výkon. Přes to, že obě koordinátorky jsou velmi zkušené, se May nedokázala probojovat do samotného závěru soutěže a vyhrát tak Vodní stuhu.
4327-840157769

Misty

22. dubna 2013 v 13:59 | pokemoncz |  Hlavní postavy
Misty má ráda vodní pokémony. Jako trenérka působí na stadionu v Blankytném městě. K Ashovi se přidala v epizodě, kdy jí zničil kolo a od té doby se rozhodla, že ho bude pronásledovat tak dlouho, dokud jí kolo nedá nové, nebo ho nespraví. Po nějakém čase se na tento incident zapomnělo a s Ashem chodí proto, že si na sebe už zvykli. Nicméně nic netrvá věčně. Ash a Misty se musí rozloučit a tím končí i jejich společná cesta. Pro Misty se ale kariéra teprve rozjíždí, protože se vrací na stadion. S Ashem se potká ještě několik sérií poté, co jej opustila.
MistyEP

15.série "Pokémon Černý a bílý -Opačné osudy-"

22. dubna 2013 v 13:55 | pokemoncz |  15.série
Další série pokračuje novými výzvami. Ash se setká s trenéry stadionů, které se pokusí, s podporou Iris a Cilana, porazit. Cilan se ukáže být znalcem nejen Pokémonů, ale i Podzemní dráhy. Iris doprovází naše Hrdiny společně se svým Axew a Ash se snaží stát Mistrem Pokémonů.
15.série s názvem Pokémon Černý a bílý Opačné osudy.


14.série "Pokémon Černý a bílý"

22. dubna 2013 v 13:49 | pokemoncz |  14.série
Je to první série nové ságy s pokémony páté generace. Ash se zde seznámí s novými přátely a pokračuje za titulem mistra po kontinentu zvaném Unova.
14.série s názvem Pokémon Černý a bílý.


13.série "Pokémon Diamant a perla -Vítězové ligy oblasti Sinnoh-"

22. dubna 2013 v 13:42 | pokemoncz |  13.série
Vyvrcholení série Diamant a Perla zakončuje Ash s jeho přátely na stadioně o titul mistra. Jak dopadne na šampionátu? Dokáže porazit i schopnější trenéry jak je on? A budou se účastnit také Rakeťáci? No uvidíme...
13.série s názvem Pokémon DP Vítězové ligy oblasti Sinnoh.


12.série "Pokémon Diamant a perla -Galaktické zápasy-"

22. dubna 2013 v 13:35 | pokemoncz |  12.série
Vydejte se s Ashem Ketchumem a jeho přáteli za velkým dobrodružstvím ve dvanácté sérii nazvané Pokémon DP Galaktické zápasy
Putování Ashe,Dawn a Brocka regionem Sinnoh stále pokračuje!

Horliví trenéři, odhodlaní soupeři, tajná policie a neukáznění Pokémoni. Ti všichni čekají na naše hrdiny, kteří teď cestují přes drsný Železný ostrov a mrazivé sněžné město Snowpoint. Nad Sinnohem se snáší zlověstný stín.

Zvládnou naši hrdinové překonat nebezpečné časoprostorové schéma, které jim připravil Galaktický tým?


11.série "Pokémon Diamant a perla -Bojová dimenze-"

22. dubna 2013 v 13:29 | pokemoncz |  11.série
Ash opět po boku Brocka a Dawn se vydávají do nového dobrodružství. Dawn se chce opět stát nejlepší koordinátorkou v celém pokémonním světě a Ash chce zvítězit na všech stadionech v Sinnohu. V této sérii se mu to ale nepovede a bude pokračovat novou sérií s názvem Galaktický zápas!


10.série "Pokémon Diamant a perla"

15. dubna 2013 v 17:48 | pokemoncz |  10.série
Zbrusu nová série vás zavede za novým dobrodružstvím do regionu Sinnoh. Ash se zde vydává poté, co porazí všechny Frontier Brainy, s Pikachu a Aipomem. V cestě ho bude doprovázet opět Brock a také nová členka týmu, Dawn, která začla svou koordinátorkou kariéru ve městě Twinleaf. Doufám, že se těšíte, protože nové dobrodružství právě začíná!


9.série "Pokémon Park zápasů"

15. dubna 2013 v 17:43 | pokemoncz |  9.série
Nová série, Battle Frontier, zavede naše hrdiny do Ashova rodného regionu, do Kanta. Zde se naši kamarádi - Ash, May a Max přihlásí do soutěží (doprovází je také Brock), kde musí porazit mnohem silnější trenéry, než kteří jsou na stadionech. Braini sídlí ve zvláštních stadionech, kde si střádají své symboly, které rozdají vyzyvatelům, když je porazí.